Serwis Komputerowy Gorzów Pogotowie Komputerowe Naprawa Laptopów

Czym jest serwis komputerowy?

ITR- Serwis laptopów i drukarek Gorzów

Na samym początku opiszę Wam czym jest serwis komputerowy ponieważ sądzę,że nie wszyscy dokładnie wiedzą czym się zajmuje ta usługa.
Serwis komputerowy jest to usługa, która zajmuje się sprzętem komputerowym i oprogramowaniem a także usługi przetwarzania informacji. Z kolei obejmuje to zarówno usługi konsultacyjne i wdrożeniowe gdyż w odniesieniu do sprzętu komputerowego i oprogramowania, reperację i naprawę komputerów oraz urządzeń obrzeżnych, usługi odzyskiwania danych np. w sytuacji uszkodzenia.
Jakie są najczęstsze awarie w laptopach?
Kiedy wszyscy już wiedzą mniej więcej czym się zajmuje serwis, napiszę trochę pięć najczęstszych awarii w laptopach. Sądzę, że jest to przydatna informacja ponieważ dzięki temu możesz dociec co się stało z twoim komputerem.

Powody awarii komputera, laptopa

Pierwszym najczęstszym powodem awarii może być zalanie. Tak naprawdę każdy z nas lubi spędzić poranek lub wieczór razem z swoim laptopem oraz kawą czy drinkiem. To właśnie te napoje są główną przyczyną zalania naszego komputera. Zalecane jest, by trzymać wszelkie szklanki czy filiżanki z napojami z daleka od urządzenia i najlepiej stawiać komputer zawsze wysoko. Dlaczego? Ponieważ wtedy jest mniejsze ryzyko zalania naszego urządzenia. Jeżeli jednak, mimo starań nasz laptop się zaleje, natychmiast należy wyjąć baterię a otwartego laptopa postawić do góry nogami.
Płyn wtenczas wycieknie w zamian będzie wnikać do wnętrza. O ile taki przypadek się zdarzy wówczas faktycznie trzeba działać szybko- oddajemy laptop do serwisu w przeciągu maksymalnie 2 dni.

Kolejną przyczyną może być defekt gniazda ładowania. Dlaczego tak się dzieje? Często, chęć błyskawicznego użytkowania z laptopa idzie w parze z szkodliwym sposobem obchodzenia się z gniazdem zasilacza. Własny pośpiech i niedbałość może wywołać wpadanie gniazda zasilania do środka laptopa, przerywanie ładowania baterii lub gwałtowne wyłączenie się laptopa w chwili poruszania kablem.

Wówczas gdy chodzi o naprawę to jednoczy się to z potrzebą wyjęcia płyty głównej z laptopa i wlutowaniu świeżego gniazda.
Tylko i wyłącznie powinien zrobić to ZAWODOWIEC!

Przegrzanie komputera, jest to kolejna rzecz dzięki której może nasze urządzenie ulec awarii. Już tłumaczę dlaczego, natomiast użytkowanie laptopa w różnym środowisku wiąże się z wilgocią, sierścią zwierząt lub kurzem. Są coraz wydajniejsze podzespoły, które wiążą się z wysokimi temperaturami wewnątrz sprzętu. To wszystko ma wpływ na blokowanie powietrza w układzie chłodzenia. Jakie są tego skutki? Jeśli czujesz, że twój laptop zwalnia, a nawet czasami wyłącza się to natychmiast trzeba reagować! Najprawdopodobniej dochodzi do przegrzania podzespołów.

Zbita matryca– Podczas np. wyciągania laptopa z torby lub użytkowania, może być tak że sprzęt zostanie uderzony, spadnie nam lub może zostać obity. Wówczas w wyniku takich nieszczęśliwych wypadków matryce bardzo często pękają. Dlaczego? Objawem może być tak zwany pajączek lub rozlanie. Mogą również występować linie oraz pasy podczas dotykanie klapy matrycy. Jeżeli czujesz, że z Twoją matrycą nie jest najlepiej i nie jest w pełni sprawna, jak najszybciej zanieś laptopa do specjalisty. Im szybciej tym lepiej dla Twojego laptopa!

Dlaczego warto oddać laptopa do czyszczenia lub naprawy?

ITR- Pogotowie i naprawa laptopów Gorzów


Z jakiej przyczyny wypadałoby przekazać laptopa do serwisu? Otóż musimy mieć pojęcie, że koszt naprawy laptopa nie musi być w żadnym razie znacznym wydatkiem, a na pewno daleki będzie od sporego kosztu nowego sprzętu. Cenę możemy ustalić dla Ciebie indywidualnie po przeglądzie wad.
Tak jak wyżej napisałam, na zakup nowego laptopa trzeba przeznaczyć niemało pieniędzy. Sprawny laptop z przeciętnej półki to cena od 2000 zł w górę. Więc powinno się zastanowić czy lepiej podreperować stary laptop za dużo mniejsze pieniądze czy zakupić świeże urządzenie za większą ilość pieniędzy. Wiąże się to z tym, że gdy zakupimy nowego laptopa wskazane jest poznać jego funkcje. Jeśli lubisz/ lubiłeś pracę na własnym laptopie i się do niego przyzwyczaiłeś to miej na baczności, że części i komfort stosowania nowego urządzenia mają prawo się różnić.

Co najlepiej zrobić przed oddaniem laptopa do serwisu?

ITR- Serwis komputerowy Gorzów


Staramy się nakłaniać naszych klientów do pstrykania zdjęć urządzenia, przed tym kiedy oddają do naszego lub innego serwisu. Dlaczego to robimy? Ponieważ szanujemy i dbamy o to, aby nasz klient był w 100% pewny, że nikt nie ma zamiaru oszukać go, wtedy my mamy czyste sumienie a klient pewność. Bo w istocie jak to z przeróżnymi majstrami bywa, niestety lecz sprawy mogą udać się w złym kierunku, a tego by żadna osoba nie chciała prawda? Należy też posiadać niezbędne dowody zakupu, rachunki i faktury. Co do naszej działalności, nasz serwis funkcjonuje już od 10 lat! Nigdy nie zdarzyło się żeby klient wychodził nie z smutkiem a z zadowoleniem.


Kontakt do nas


Gdy już wszystko wiesz i chciałbyś jednak skorzystać z naszych usług to zapraszamy do nas. Znajdujemy się przy ulicy 9 maja/ 1 w Gorzowie Wielkopolskim. Kontakt telefoniczny: 607-735-108, jeśli masz jakieś zapytanie to chętnie na nie odpowiemy.
Zapraszamy do nas a na pewno się nie zawiedziesz!

Dodaj komentarz

Serwis Komputerowy ITR Gorzów Wielkopolski Informatyk

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.